Print version  
 

Home


Sunday Catechism


Instructions 2007


Timetable 2007/08


Promotion 2007/08


Prize List 2007


Class Photos


 

 

Catechism    Promotion list   - 2006 - 2007

 

MEIDLING

Stadlau >>

 

Class Level  I

1

Cherukattu Aleena

2

Jacob  Maria

3

Kavalam  Sarin Soji

4

Koodaly Alena

5

Kuruvilla Sonia

6

Parukannil Deepa

7

Polackal Edison

8

Polackal Nelson

9

Prankeymalil Anton

10

Puthenpurackal Ajith

11

Puthenpurayil Donstina

12

Valukaran Sandra

  

Class Level II

1

Areechirakalayil Ansa

2

Felix Cheriankalayil

3

Kayyalakkakam Collins

4

Kuruthukulangara Jojo

5

Pallimattom Manuel

6

Parackal Julia

7

Payyappilly Sandra

8

Puthenpurayil Felina

9

Vadakumcheril Stina

10

Veliyath Remya

11

Vellappallil Alan

  

Class Level III

1

Abraham Anisa

2

Abraham Bony Mathew

3

Andookalayil Albin

4

Andrea Kuruvilla             

5

Areechirakalayil Alen

6

Chalisserry Julius

7

Cherukattu Antony

8

Grassal Natascha 

9

Kachappilly Nobin

10

Kochuparambil Seren

11

Kokkat Joel

12

Manjaly Alina

13

Marratte Sachith

14

Parackal Gloria

15

Parankeymalil Alona

16

Paul Sebin

17

Perumprayil Joel

18

Srambickal Amala

19

Vadakumcheril Sten

20

Varughese Rojin

21

Vattakunnumpurath Jackson

22

Vattakunnumpurath Jennifer

23

Vetticka Lino

24

Vithayathil Milan

Exam ?

Chellakudam Christoph

 

George Namitha

 

Illikkal Evelin

 

Sebastian Laurien

  

Class Level IV

1

Abraham Liana Mathew

2

Chackalackal Sam

4

Eyalil Angel Mary

7

Ickkarettu Neethu

9

Jacob Augustin

10

Kochuparambil Sarath

11

Kolamkuzhiyil Shawn Babu

12

Kolamkuzhiyil Steven Babu

13

Koodaly Alwin

14

Kudumthankuzy Joyes

15

Kunnumpurath Stfanie

16

Kurumthottical Glenn John

17

Kututhukulangara Fijo

18

Pallimattathil Christina

19

Parukannil Dona

20

Peedikayil Catharine

22

Veliyath Saumya

23

Vellapallil Alina

24

Vetticka Leo

Exam  ?

Abraham Jisha

 

Chellakudam Biyatris

 

James Jenny

 

 

Class Level V

1

Andookalayil Sandra

2

Iekkarettu  Nithin

3

Kavalam Steffan

4

Kokkat Ilse

5

Marratte Reshma

6

Pallikunnel Greshma

7

Parukannil Gina

8

Perumprayil  Geo

9

Tom Anton

 

STADLAU

Meidling >>

 

Class level I

1

 George Tony Martin

2

 Iykerattu Christoph

 3

 Karakkattu Joel

4

 Kizhakkemecheril Nayana

5

 Koreth Dennis

6

 Kuizienkeezhe Alexander

7

 Kurinjimala Julia

8

 Manjaly Sarath

9

 Marangattil Staniya Saji

10

 Onaot Maria

11

 Palamattam Emil

12

 Pezhumkattil Linet

13

 Pothanamthadathil Sven

14

Puthenveetil Felix

15

Thachettu Vijay Michi

16

 Sebastian Anton

17

 Vattapally Timmy

18

 Vellukunnel Rosemaria

19

 Vilangattusseril Almi

 

Class Level II

1

Alany Ashly

2

Cheeramban Derric

3

Chittilapilly Charles

4

Chevookaran Sinda Elsa

5

Iykerattu Christin-Maria

6

Joseph Romy

7

Koplockat Sonia

8

Kurienkeezhe Amanda

9

Kurinjimala Johnson

10

Maniamkerikalam Julia

11

Palacheril Maria 

12

Parackal Nidhin

13

Perukarote Nina

14

Pezhumkattil William

15

Polackal Nelson

16

Pothanikattu Arya

17

Thonakkara Sam

18

Vellukunnel Ronald

19

Vilangattusseril Rosmarie

20

Vithayathil Ann Pearl

 

 

 

Class Level III

1

Joseph Renju

2

Kalapurackal Limi

3

Kalarickal Jerry

4

Karakkattu Jasmin

5

Karakkattu Justin 

6

Konikara Anand

7

Madukumukalel Allen

8

Makil Renu

9

Maniyankerikalam Isabel

10

Moongamackal Clement

11

Oliapuram Jasmin

12

Panachickal John

13

Panjikaran Engla

14

Pothanikattu Harry

15

Puthenkalam Subin

16

Thevalakara Silvy

17

Uzhunnupuram Evelin

18

Vattapally Wineed

19

Veliyath Regha

20

Vellamkulam David Joseph

Exam ?

Veliyath Robin

 

Pattery Jane 

 

Puthenbarambil Sinto

 

Class Level IV

1

Arathil Justin

2

Cherukad Sajan

3

Chiramel David

4

Ernakeril Joice Joseph

5

George Jisa Martin 

6

Joseph Jeena

8

Kizhakkemecheril Nino

9

Meledeth Christy

10

Mookenthottam Carmel

11

Moongamackal Glory

12

Nellamkuzhiyil Melvin

13

Palamattam Benjamin

15

Panjikkaran Ephraim 

16

Pazhedath-Parambil Mannuel

17

Pezhumkattil Lekha

18

Pooveli Harsha

19

Pothanamthadathil Chries

20

Puthenbarambil Sinto

21

Scrambical Stefy

22

Thaliyath Kevin

23

Thattil Florian  

24

Thevalakara Stefi

25

Thonakkara Sandra

26

Uzhunnupuram Kevin

27

Vadakkechira Albin

28

Velikkakath Reshma

29

Vellukunnel Richard

Exam ?

Cherukad Sreeja

 

Mupathil Giya Varghese

 

Puthenparambil Sinny

 

Veliyath Renso

 

Class Level  V

1

Chevookaran Fenna  

2

Madhavapallil Freddy

3

Makil Minu

4

Maniyanipurath Reshmi

5

Manjaly Greeshma

6

Marangattil Lina

7

Meledath Alwin

8

Pooveli Deepthi

9

Thadathil Anisha

10

Thaliyath Athira 

11

Thomas Bluinse 

 

Class Level VI

Attend the class on First Sunday of the Month

1

Arathil Merin

2

Joseph Jeswin

3

Kalarickal Melissa 

4

Maniyanipurath Renjith

5

Puthenveetil Nithin

6

Thadathil Avinash

7

Velikkakath Sharon

 

Note:

Catechism classes will begin on 10th of September

Last chance for Examination on 27th August  or  03. September

Register by the Convener, Paul Maliekal.

 


2006 iccvienna.org  All rights reserved Contact: webmaster@iccvienna.org .