Print version  
 

Home


News & Events


Liturgy Info


Reading of the Wk


Our Chaplains


Parish Committee


ICC Bulletin


Stadlau Church


Prayer Units


Sunday Catechism


Mass Intentions


Marriage Certificate


Kairali Nikethan


Photo Album


Tsunami Help


E-mail Registration


Family Registration


Archive


 

 

Indian Catholic Community

Sports & Games Results

held on 2nd June 2007

 

50 m Race (5 10 Years) Boys

 

First           Kuruthukulangara Fijo

    Second       Puthankalam Subin

Third          Palamattom Benjamin

 

50 m Race (5 10 Years) Girls

 

First           Kailath Silvie

Second       Vellappalel Alina

Third          Thevalakara Silvy

 

100 m Race (10 15 Years) Girls

 

First           Cherukad Sreeja

Second       Thevalakara Susan

Third          Putheparambil Sinny

 

100 m Race (10 15 Years) Boys

 

First           Thannikal Jenno

Second       Padinjarekalayil Manoj

Third          Valiaparambil Suman

 

100 m Race (15 20 Years) Girls

 

First           Puthuparambil Sonia

Second       Mukattukunnel Marphy

Third          Kuzhikottail Sonia

 

100 m Race (15 20 Years) Boys

 

First           Airamala Justin

Second       Vattappalil Tony

Third          Jayakumar Christian

 

Kiddies Sweet Collection Girls

 

First               Meena Joseph Parackal     

Second           Sonja Puthenkalam     

Third              Sameera Puthuparambil    

 

Kiddies Sweet Collection Boys

 

First               Kevin Peedikayil 

Second           Thobias Parackal

Third              Daniel Pallimattathil  

 

100 m Race (5 10 Years) Boys

 

First           Kurthukulangara Fijo

Second       Veliyath Robin

Third          Puthenparambil Sinto

 

100 m Race (5 10 Years) Girls

 

First               Kailath Silvia

Second           Vellappallil Alina

Third              Veliyath Regha

 

200 m Race (10 15 Years) Girls

 

First           Cherukad Sreeja

Second       Chowattukunnel Bluinse

Third          Thaliyath Athira

 

200 m Race (10 15 Years) Boys

 

First               Thannikal Jeno

Second           Vattanirappel Wilson

Third              Padinjarekalayil Manoj

 

200 m Race (16 21Years) Girls

 

First           Soniya Puthuparambil

Second       Mukattukunnel Marphy

 

 

200 m Race (16 21Years) Boys

 

First           Vattappalil Tony

Second       Ayiramala Justin

Third          Jayakumar Christian

 

100 m Race (21 36Years) Girls

 

First           Puthenkalam Sherin

Second       Kizhakedath Betty

 

100 m Race (36Years +) Women

 

First           Puthuparambil Anice

Second       Maniyanipurath Jasmin

Third          Mukattukunnel Phonsamma

 

100 m Race (above 36Years) Men

 

First           Raphy Illikkal

Second       Sunny Puthenkalam

Third          Saji Kayalakkam

 

100 m Race (above 45Years) Men

 

First           Vincent Thadathil

Second       Baby Vattappallil

Third          Joshimon Ernakeril

 

200 m Race (20 - 35Years) Women

 

First           Sherin Puthenkalam

Second       Betty Kizhakkedathu

 

200 m Race (above 35Years) Women

 

First           Anice Puthuparambil

Second       Alice Vattappallil

Third          Jasmine Maniyanipurath

 

200 m Race (above 45Years) Women

 

First           Phonsamma Mukattukunnel

Second       Mollykutty Padinjarekalayil

 

 

200 m Race (till 45Years) Men

 

First           Raphy Illicakal

Second       Jimmy Kudiyathkuzhippil

Third          Saji Kayyalakkam

 

200 m Race (above 45Years) Men

 

First           Vincent Thadathil

Second       Baby Vattappally

Third          Thomaskutty Pathicakan

 

Spoon & Globe Race (10 - 11Years) Girls

 

First           Jisa George Chiramkunnel

Second       Tina Joseph

Second       Leena Marangattil

Third          Katharin Peeddikayil 

 

 

Spoon & Globe Race ( above 12 - 15Years) Girls

 

First           Bluinse Chowathukunnel

First           Jenny Kayyalaparampil

Second       Susan Thevalakara

 

Spoon & Globe Race (till 40 Years) Ladies

 

First           Lissy Puthenkalam

Second       Shiny Peedikayil

Third          Sherin Puthenkalam

 

Spoon & Globe Race (above 40Years) Ladies

 

First           Mollykutty Padinjarekalayil     

First           Tessy Vattapally

First           Ansamma Parukannil

Second       Phonsamma Mukattukunnel

Second       Ansamma Pathickal

 

Musical Chair  - Girls

 

First           Katherine Peedikayil

Second       Almi Vilangattushery

Third          Jasmin Karakattu

 

Relay Race (10 15 Years) Girls

 

First          Thevalakara Susan, Cherukad Sreeja,

                  Thevalakara Stefi, Moongamackal Glory

 Second       Pulikkottil Helena, Leena Marangattil, Lekha Pezhumkattil, Peedikayil Katherin

         Third         Kayallaparambil Jenny, Pallimattathil Christine, Arathil Merin

 

 

Relay Race ( above 15 Years) Ladies

 

First            Vattappallil Alice, Cherukad Lissy, Mukkattukunnel Marphy, Kuzhikottayil Sonia

Second        Maniyanipurath Jasmin, Parukannil Rosamma, Puthuparambil Sonia, Perukarotte Lulu

 Third          Pallimattathil Bini, Vellappallil Tessy, Vallikavunkel molly, Puthuparambil Alice

 

 

Football - Junior

  

First          Maniyanipurath Renjith,  Thadathil Avinash, Tom Anton, Perumparayil Jeo, Velliyath Ronso, Velliyath Robin

Second       Vattanirapell Wilson, Kuruthukulangara Fijo, Jeswin Joseph, Kayalath Simmy, Madhavapallil Freddy, Cherukad Sajan

 

Musical Chair (5 10 years) Boys

 

First           Pezhumkattil William

Second       Kuruthukulangara Jijo

Third          Puthenkalam Subin

 

Musical Chair (10 15 years)   Girls

 

First           Thevalakara Susan

Second       Kayyalaparambil Jenny

Third          Kuzhikottayil Sonia

 

 

Musical Chair Ladies

 

First           Padinjarekalayil Mollykutty

Second       Parackal Rani

Third          Ernakeril Reji

 

Football

 

First            Ayiramala Justine, Raphy Illickal, Kevin Andookalayil, Pathickal Elvin, Pallimattathil Mathew, Parukannil Tomichen, Kayalackal Saji, Kuluthukulangara Joseph, Thadathil Vincent

  

Relay Race Men

  

First            Vattapallil Tony, Jayakumar Christian, Martin George, Ernakeril Joshimon

      Second        Illikkal Raphi, Andookalayil Kevin, Parukannil Tomichen, Kayyalakkal Saji

 

Tug of War (10 20 years) - Girls

 

 First        Bluinse Chowattukunnel, Sreeja Cherukad, Jenny Kayyalaparambil, Merin Arathil, Jeena Parukannil, Leka Pezhumkattil, Teena Parackal, Sonia Kuzikottayil, Dona Parukannil

 

 

Tug of War (10 20 years) - Boys

 

First        Manoj Padijarekalayil, Manase Padijarekalayil, Freddy Madhavappalil, Geo Perumperal, Fijo Kurttukulangara, Justin Arathil, Veliyath Robin, Tom Anton

 

Tug of War    - Ladies

 

First        Sherly Karakattu, Lincy Thevalakara, Majol Padijarekalayil, Phonsamma Mookattukunel, Aniamma Babu, Alice Vattapallil, Lissy Thadathil, Reji Ernakeril, Salamma Arathil, Lissy Cherukad

  

Tug of War    - Men

 

First        Raphy Illicakal, Joseph Kuruthukulangara, Thomas Karakattu, Vincent Thadathil, Jose Perumprayil, Tomichen Parukannil, James Kayyalaparambil, Mathew Pallimattathil, Cyriac Cherukad, Jimmy Kudiyathukezhappil

 

 


2007 iccvienna.org  All rights reserved Contact: webmaster@iccvienna.org .