Print version  
 

Home


News & Events


Liturgy Info


Reading of the Wk


Our Chaplains


Parish Committee


ICC Bulletin


Stadlau Church


Prayer Units


Sunday Catechism


Mass Intentions


Marriage Certificate


Kairali Nikethan


Photo Album


Tsunami Help


E-mail Registration


Family Registration


Archive


 

 

Indian Catholic Community

Sports & Games Results

held on 7th June 2008

 

50 m Race Sub Juniors Boys

First prize

Sachith Marratte

Second prize

Albin Andookalayil

Third prize

Tony Martin

50 m Race Sub Juniors Girls

First prize

Sylvia Kailath

Second prize

Regha Veliyath

Third prize

Silvy Thevalakara

100 m Race Sub Juniors Boys

First prize

Sachith Marratte

Second prize

Albin Andookalayil

Third prize

Felix Puthenveettil

100 m Race Sub Juniors Girls

First prize

Sylvia Kailath

Second prize

Regha Veliyath

Third prize

Rosmarie Vilangattusseril

Musical Chair Sub Juniors Girls

First prize

Anjaly Alany

Second prize

Remya Veliyath

Third prize

Staniya Marangatil

Musical Chair Sub Juniors Boys

First prize

Febin Puthenveettil

Second prize

Jefin Kudiyirickal

Third prize

Angel Birt Prettina

100 m Race Juniors Boys

First prize

Manoj Padinjarekalayil

Second prize

Renjith Manayanipurattu

Third prize

Renso Veliyath

100 m Race Juniors Girls

First prize

Sreeja Cherukad

Second prize

Reshma Marratte

Third prize

Bluinse Chowattukunnel

 

 

200 m Race Juniors Boys

First prize

Manoj Padinjarekalayil

Second prize

Renjith Manayanipurattu

Third prize

Avinash Thadathil

200 m Race Juniors Girls

First prize

Sreeja Cherukad

Second prize

Reshma Marratte

Third prize

Letzy Vattanirappel

Spoon & Globe race Juniors Boys

First prize

Tony Punnoor

Second prize

Second prize

Manoj Padinjarekalayil

Avinash Thadathil

Spoon & Globe race Juniors Girls

First prize

Bluinse Chowattukunnel

Second prize

Liyana Abraham

Third prize

Reshmi Manayanipurattu

100 m Race Seniors Girls

First prize

Yashly Ayiramala

Second prize

Rosina Kakkassery

Third prize

Helena Pulikkottil

Musical Chair Women

First prize

Rejimol Ernakeril

Second prize

Rani Parackal

Third prize

Tessy Vellapally

100 m Race Men

First prize

Raphy Illikkal

Second prize

Shelly Andookalayil

Third prize

Saji Kayalakkakam

100 m Race Women

First prize

Annies Puthuparambil

Second prize

Philo Ayiramala

Third prize

Dhanalekshmi Mohan

200 m Race Men

First prize

Raphy Illikkal

Second prize

Shelly Andookalayil

Third prize

Saji Kayalakkakam

200 m Race Women

First prize

Annies Puthuparambil

Second prize

Dhanalekshi Mohan

Third prize

Philo Ayaramala

Shot put Men

First prize

Shelly Andookalayil

Second prize

Babu Kuzhikkottayil

Third prize

Vincent Thadathil

4 x 100 m Relay race Juniors Boys

First prize

Avinash Thadathil, Manas Padinjarekalayil, Tony Punnoor,       Sharon Velikkakath

Second prize

Monoj Padinjarekalayil, Jeswin Joseph Ernakeril, Sajan Cherukad,       Anton Tom

Third prize

Renjith Manayanipurattu, Justin Arathil, Renso Veliyath,        Sachith Marratte

4 x 100 m Relay race Juniors Girls

First prize

Sreeja Cherukad, Letzy Vattanirappel, Jeena Joseph Ernakeril,            Bluinse Chowattukunnel

Second prize

Jenny James, Jisa George, Lekha Pezhumkattil, Anisha Thadathil

Second prize

Reshma Marratte, Saumya Veliyath, Reshma Velikkakath,         Stefy Thevalakkara

4 x 100 m Relay race Women

First prize

Yashly Ayiramala, Philomina Ayiramala, Dhanalekshmi Mohan, Jasmin Manayanipurattu

Second prize

Helana Pullikottil, Mollykutty Padinjarekalayil, Lisy Puthenkalam,  Anies Puthuparambil

Third prize

Soniya Babu, Nisha Pereppadan, Biji Mathew, Lissy Cherukad

4 x 100 m Relay race Men

First prize

Vincent Thadathil, Febin, Pauly Kizhakkekara, Boban Kalapurackal

Second prize

Raphy Illikkal, Saji Kayalakkakam, Mathew Abraham,             Simon Puthenparambil

Third prize

Joshimon Ernakeril, Babu Thekinel, Rovin Pereppadan, Saji Marangattil

 

 

Tag-of-war Girls

First prize

Yashly Ayiramala, Anisha Thadathil, Reshmi Manayanipurathu, Stefi Thevalakara, Regha Veliyath, Reshma Marratte,                Liana Abraham, Silvy Thevalakara, Marphy Mukattukunnel,      Lekha Pezumkattil, Jeena Parukannil, Janny Kayalaparambil, Anjitha Andiveed, Almi Vilangattusseril

Tag-of-war Ladies

First prize

Kala Andiveedu, Regi Joseph Ernakaril, Dhanalaskhmi Mohan, Nisha Pereppadan Rosily Mulackal, Biji Mathew,                                  Shaji Kalapurackal, Jessy Vetticka

Tag-of-war Men

First prize

Paul Kizhakkekara, Tiby Puthoor, Prince Pallikunnel,               Boben Kalapurackal, Vincent Thadathil, Tomy Parukannil,             Sebastian Tevalakara, Jobi Murickananikal, Babu Thekinel, Joshimon Ernakaril, Poulose Vetticka, Alex Vilangattusseril

Football Boys

First prize

Renjith Manayanipurathu, Manoj Padinjarekalayil, Justin Arathil, Robin Veliyath, Renso Veliyath, Sharon Velikkakath, Sinto Puthenparambil, Albin Andookalayil, Lino Vetticka, Linto Puthoor, Alwin Thekkinen

Football Men

First prize

Raphy Illickal, Boban Kalapurackal, Joshimon Ernakeril, Cyril Manayanipurattu, Babu Thekkinen, Dany James, Binu Kalarithara, Rovin Pereppadan

 

 


2008 iccvienna.org  All rights reserved Contact: webmaster@iccvienna.org .